top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

5.e un  5.i klases ekskursija

29. aprīlī 5.e un  5.i klase kopā ar savām audzinātājām Solvitu Soroku un Kristīni Studāni – Indriksoni devāmies ekskursijā uz Rīgu, lai programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros apmeklētu divus pasākumus.

Cīruļputenim spītējot, atradām “Zinātnes zonu”. Tur mūs jau gaidīja. Katra klase devās uz savu telpu. Gaisotne fascinēja, jo telpas apgaismojums bija tumšs, tikai violetā gaismā it kā spīdēja  apģērba gaišās daļas. Un tad sākās pasākums “Mākslas un zinātnes krustpunkti”. To vadīja aktieris, kas, par pamatu ņemot Latvijas filmu “Dvēseļu putenis”, demonstrēja, kā kinomākslā tiek radīti dažādi  specefekti, piemēram, kā var filmā uztaisīt  miglu, kā -  mākslīgās asinis, sniegu, degošu cilvēku, sprādzienu... Tas bija tik aizraujoši!

Interaktīvā nodarbībā skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Tas viss nebūtu īstenojams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām.

Tālāk mūsu ceļš veda uz kinoteātri “K-Suns”, kurš bija noīrēts speciāli mums! Tajā mēs baudījām zīmējumu izrādi-improvizāciju "Siltais zīmējums".

Skolēni paši noteica izrādes gaitu! Izdomāja tēlus, to savstarpējās attiecības. Varis Klausītājs no šīm trakajām idejām veidoja sižetu, bet māksliniece  Gabriela uz milzīga papīra ar tušu zīmēja stāstu. Varētu teikt, ka tas nav gluži tulkojums zīmējumu valodā, bet tā ir stāsta interpretācija. Līdzīgi kā nevar iztulkot dzejoli, tas ir jāatdzejo. Tātad arī ilustratore zīmējumus improvizēja.

Zīmējums ir silts, jo katrs piedalās ar savu ieteikumu. Tas ir kā barometrs.

Abi apmeklētie pasākumi bija ļoti interesanti. Paldies visiem, kas nodrošināja to, ka mēs tur varējām būt.

Solvita SorokaComments


bottom of page