5.а un 5.b klases skolēnus mācību ekskursija uz Preiļiem

2018.gada 18. oktobrī Jēkabpils 2.vidusskolas 5.а un 5.b klases 45 skolēni devās mācību ekskursijā uz Preiļiem, lai apskatītu Leļļu muzeju, un Aglonu, kur piedalījās muzejpedagoģijas nodarbībā Maizes muzejā. Mācību ekskursijas atbilda šādām “Latvijas skolas soma” saturiskajām jomām:

1. Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības.

2. Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes.

3. Latvijas daba un kultūrainava.

Pirms ekskursijas noskaidrojām skolēnu ieinteresētību par piedāvātajiem muzejiem, apskatījām muzeju mājas lapas. Latviešu valodas stundā pirms kāda laika izlasījām baltkrievu tautas pasaku “Vieglā maize”, kas izrādījās ļoti noderīga muzejpedagoģijas nodarbībā, un šīs zināšanas paaugstināja skolēnu pašapziņu un radīja vēl lielāku interesi par ražošanas procesu.

Mācību ekskursija attīstīja gan skolēnu sociālās prasmes un uzvedības normu ievērošanas nepieciešamību, gan latviešu valodas runas un klausīšanās iemaņas, gan praktiska satura uzdevumu risināšanas iemaņas, gan veicināja skolēnu vispusīgu attīstību. Skolēni izteica labas atsauksmes saviem vecākiem un vienaudžiem par muzeju ekspozīcijām un nodarbībām, ieteica citiem apmeklēt šos muzejus.

Ieskats skolēnu atsauksmēs:

* Mums ļoti patika šī ekskursija. Bija saulains laiks. Jau no paša rīta visiem bija labs garastāvoklis un priecīgs prāts.

* Leļļu muzejā bija tik interesanti! Mēs bijām izbrīnīti, ka lelles izskatījās kā dzīvas.

* Demonstrētā filma par lellēm un to tapšanu bija ļoti interesanta.

* Muzeja darbinieki palīdzēja mums, meitenēm, pārģērbties senlaicīgos tērpos, bet zēni uzvilka musketieru drēbes.

* Es labi iejutos musketiera lomā un tērpā.

* Es pārģērbos par rudens karalieni un sapratu, ka man ļoti piestāv ruda krāsa.

* Kad es pārģērbos, es pati jutos kā īsta lelle.

* Muzeja lelles bija vienkārši brīnišķīgas!

* Mani pārsteidza tas, ka lelli var izgatavot viens cilvēks 5-10 dienu laikā. Gandrīz neticami!

* Maizes muzejā mēs uzzinājām, no kādiem graudiem cep maizi. Mēs pat pagaršojām šos graudus.

* Izrādās, ka izaudzēt un izcept maizi – tas ir grūts darbs.

* Muzejā mūs uzcienāja ar pašas saimnieces cepto maizi un gatavoto tēju.

* Es uzzināju daudz jauna par maizes cepšanu.

* Muzeja veikalā es nopirku arī maizīti uz mājām. Tā bija ļoti garšīga!

5.b klases audzinātāja Silvija Avišāne