top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Akcija “Eiropas medus brokastis”

21.12.2021. 1.a klase piedalījās Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis”. Skolēni noskatījās video un iepazinās ar medu un medus produktiem. Daudzi skolēni zināja, ka bites taisa medu, bet nezināja, kā tieši tas notiek. Ar lielu interesi bērni skatījās video un centās iegaumēt informāciju. Skatīšanās laikā sarunājāmies ar skolēniem, lai bērni labāk izprastu un nostiprinātu uzzināto informāciju. Šis video bija atbilstošs skolēnu vecumposmam un izzinošs, jo skolēni varēja ne tikai noklausīties sniegto informāciju, bet arī redzēt. Noslēgumā bērni saņēma nelielu dāvaniņu – salmiņu ar medu un grāmatzīmi/lineālu, kas bērniem sagādāja lielu prieku.


Bērnu atsauksmes:

  • “Man ļoti patika, kā stāstīja par bitēm. Mēs uzzinājām to, ko vēl nezinājām.” Andželīna Račko

  • “Es uzzināju daudz jauna - cik ilgi dzīvo bites un kā rodas medus.” Martins Meļņiks

  • “Man ļoti patika, kā skaidroja medus tapšanas ceļu.” Roberts Gavrovskis

  • “Paldies par video! Man viss ļoti patika.” Sofija Sergune

  • “Es uzzināju, kā attīra medu, to es vēl agrāk nezināju.” Kirills Zubovs.

  • “Paldies par video! Tagad mēs daudz zinām par bitēm, kā viņas vāc un taisa medu. Es neko no tā nezināju iepriekš, bet tagad zinu. Man patika recepte, pagatavošu mājās kopā ar mammu.” Anastasija Ažikina

1.a klases audzinātāja Jeļena Džeikuna

 

Paldies Latvijas Biškopības biedrībai par jauko dāvanu 2021./2022. m. g. 1. mācību semestra noslēgumā!

1.d klases skolēni bija patīkami pārsteigti. Noskatījās filmiņu, dejoja līdzi bitītei. Bērni dalījās ar savām izjūtām, kad pirmo reizi pagaršoja medu. Daži skolēni bēdīgi atzina, ka ir alerģija no medus.

Bērni zināja, ka medus ir veselīgs – bagāts ar vitamīniem un minerālvielām.

Skolēni bija pārsteigti par darba bites īso mūžu, par bišu neatlaidīgo darbu, par medus krāsu dažādību, par bitenieka darbarīkiem.

Pārrunājām bišu lomu augu dzīvē un dabas daudzveidībā.

Veiksmīgi turpināt darbu akcijā!

Ar cieņu, 1.d klases audzinātāja A.Ščegalkova

 

Skolēniem bija ļoti interesanti skatīties piedāvāto filmiņu par bitēm. Viņi uzzināja, kā medus tiek savākts un nonāk līdz mūsu galdam. Bija arī skolēni, kuri ar interesi vēroja, kāda izskatās bitīte, jo nebija īsti nekur redzējuši to. Patika arī dziedāt un kustēties līdzi filmas dziesmiņām.

Klasē noskaidrojām, kuram garšo un mājās ir medus, kā to lieto. Visgaršīgākais ir medus kopā ar tēju! Bērniem ļoti garšoja sagādātais medutiņš. Viņi bija priecīgi par dāvaniņu. Paldies organizatoriem par sarūpēto pārsteigumu un pamācošu filmu. Gaidīsim vēl!

1.e klases audzinātāja Ilona Bikovska

 

21.decembrī 1.m klases skolēniem bija iespēja saņemt Latvijas Biškopības biedrības saldās pārsteiguma dāvaniņas un noskatīties izglītojošu filmiņu par bitēm un medus vākšanu.

Bites ir radniecīgi kukaiņi lapsenēm un skudrām. Ir zināmas vairāk nekā 20 000 bišu sugu.

Mazā bite ir liela lidotāja, apbrīnojami pacietīga un čakla. Katra medus lāse bitei nāk ar milzīgu darbu.

Skolēniem bija iespēja uzzināt par bitenieku darbu dravā. Izrādās, ka pie bitēm drīkst iet ļoti mierīgs un tikai ar labām domām, jo bites to jūt.

Bitēm stropā ir māte, darba bites, cirmeņi. Darba bites vāc nektāru un ziedputekšņus, kuri ir ļoti vērtīgi veselībai. Vēl darba bites kopj māti un baro cirmeņus.

Šajā filmiņā bija ļoti vērtīga informācija par bitēm, bitenieku darbu. Vēl filmiņā skanēja jautras dziesmiņas, kuras varēja dziedāt līdzi.

Filmas beigās tika parādīts kā pagatavot garšīgu un veselīgu našķi no dažādām sēklām un medus. Bērniem bija liels prieks saņemt medus lāsītes! Paldies!


1.m klases audzinātāja Dace Pauļuka

 

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, mūs - pirmklasniekus, pārsteidza patīkama dāvana - garda un noderīga. Medus mums visiem garšoja. Bērni arī pastāstīja par garduma lietošanu ikdienā. Noskatījāmies filmiņu par bitītēm. Bērniem bija pārsteigums par to, cik patiesībā ir čaklas bites. Visi nospriedām, ka arī mums jākļūst čaklākiem. Paldies biškopjiem par jauko dāvanu!

Jēkabpils 2. vidusskolas 1.b klase

un audzinātāja V. Stepa


Comments


bottom of page