Ciemos pie Raiņa un Aspazijas
- Jēkabpils 2. vidusskola

- 28. apr.
- Lasīts 1 min
2026. gada 14. aprīlī 7.c klase programmas “Latvijas skolas soma’’ ietvaros devās ekskursijā uz Rīgu, lai apmeklētu Raiņa un Aspazijas māju un padziļināti iepazītos ar literatūras stundās apgūto Raiņa lugu “Zelta zirgs”.
Sākumā apskatījām Raiņa un Aspazijas memoriālo dzīvokli, tajā ielūkojāmies mūsu tautas dižgaru personiskajā bibliotēkā, redzējām arī lugas pirmizdevumu, gide pastāstīja par šī darba tapšanas vēsturi un apstākļiem.
Nodarbībā katram lugas cēlienam tika veltītas 10 – 15 minūtes, kuru laikā skolēni lasīja lomās nozīmīgākos dialogus un kopā ar muzejpedagogu pārrunāja lugas sižetisko līniju un idejisko vēstījumu. Skolēniem tika piešķirti tādi perkusiju instrumenti kā džambas, “jūras bungas”, zvanga un daudzi citi, lai katram lugas cēlienam radītu muzikālo pavadījumu. Skolēniem šīs nodarbības laikā bija iespēja ne tikai padziļināti iepazīt lugu, bet arī attīstīt radošumu un ritma izjūtu.
Pēc šis nodarbības apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku un centāmies saskatīt ēkas līdzību ar stikla kalnu Raiņa lugā.
S.Soroka








