top of page

Dabaszinātņu pasaulē kopā ar “Jaunajiem pētniekiem”

  • Writer: Jēkabpils 2. vidusskola
    Jēkabpils 2. vidusskola
  • 8. jūn.
  • Lasīts 2 min

Šajā mācību gadā interešu izglītības programmā “Jaunie pētnieki” aktīvi darbojās 5.–6. klašu skolēni. Visa gada garumā pulciņa dalībnieki papildināja savas zināšanas dabaszinātnēs, veica pētījumus, eksperimentus, novērojumus un iesaistījās dažādās radošās un izzinošās aktivitātēs.

Skolēni veiksmīgi pārstāvēja skolu vairākos konkursos. Viņi piedalījās AS “Latvijas valsts meži” rīkotajā Meža uzlīmju konkursā, kurā, izmantojot savu radošumu, veidoja uzlīmju dizainus par meža tematiku un apliecināja izpratni par meža nozīmi mūsu dzīvē. Pulciņa dalībnieki izmēģināja spēkus arī Latvijas Nacionālā dabas muzeja konkursa “Cielavas gudrības” visās četrās kārtās, kur šīs sezonas tēma bija pasaules okeāns. Gatavojoties konkursam, skolēni iepazina okeānu daudzveidību, tajos sastopamos organismus un interesantus ģeogrāfijas faktus, tā paplašinot savu redzesloku par dabas procesiem pasaulē. Tāpat skolēni piedalījās Meža izziņas spēļu konkursā “Latvijas meža daudzveidība, iespējas!”, kur pilnveidoja zināšanas par Latvijas mežiem, meža nozares aktualitātēm un vides aizsardzības jautājumiem. Gatavošanās konkursam rosināja radoši domāt un meklēt jaunus veidus, kā izzināt Latvijas dabu.

Mācību gada laikā tika izveidota arī izstāde “Latvijas dabas gada simboli”. Skolēni sagatavoja 12 informatīvus un vizuāli saistošus plakātus par 2026. gada dabas simboliem – dzīvnieku, sēni, augu un citiem dabas objektiem. Izstāde palīdzēja iepazīt Latvijas dabas bagātības un to nozīmi. Nozīmīgs notikums bija dalība Jēkabpils novada izglītības iestāžu interešu izglītības darba konferencē “STEM joma interešu izglītībā”. Tajā pulciņa dalībnieki prezentēja programmu “Jaunie pētnieki”, demonstrēja pašu izveidotās spēles un aktivitātes, kā arī iesaistīja apmeklētājus praktiskā darbošanās procesā. Skolēni ar lepnumu parādīja savas prasmes, zināšanas un radošās idejas.

Visa gada garumā pulciņa dalībnieki mācījās sadarboties, pētīt, analizēt un atklāt dabas noslēpumus. Paveiktais apliecina skolēnu interesi par dabaszinātnēm un vēlmi izzināt apkārtējo pasauli. Paldies visiem “Jauno pētnieku” dalībniekiem par aktīvu darbu, zinātkāri un ieguldīto enerģiju! Ar nepacietību gaidām nākamo mācību gadu, kas noteikti nesīs jaunus atklājumus, izaicinājumus un aizraujošus piedzīvojumus dabaszinātņu pasaulē.

 

Interešu izglītības programmas vadītāja,

dabaszinību un bioloģijas skolotāja Antra Skutela

 

 
 
bottom of page