• Writer's pictureSkolēnu padome

Lāčplēša diena- Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas diena

Jēkabpilī Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Jēkabpils 2. vidusskolas pašpārvaldes pārstāvji ar skolas pedagogiem un vidusskolēniem devās lāpu gājienā. Lāčplēša dienas lāpu gājiens ir veids, kā godināt tos, kuri cīnījās par Latvijas brīvību. Tā ir mūsu piemiņas un pateicības izpausme. Jēkabpils 2. vidusskolas dalībniekiem bija vēlme piedalīties šajā svarīgajā piemiņas dienā kuplā skaitā. Šogad bija īpašs notikums, jo mums bija gods vērot NATO bruņoto spēku tehniku. Pulksten 18.30 notika piemiņas brīdis pie pieminekļa “Kritušiem par Tēviju”. Daudziem no mums tas bija pirmais lāpu gājiens, tas radīja svinīgas un cēlas emocijas, kā arī jaunu pieredzi. Klātesošos pie pieminekļa uzrunāja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. Noslēdzoties pasākuma oficiālajai daļai, tā dalībnieki nolika ziedus un iedegtās svecītes pie pieminekļa “Kritušajiem par Tēviju”, bet degošās lāpas novietoja blakus piemineklim.

Daiena Brasle un Līva Golubova