Neparasts piedzīvojums nedēļas garumā.

LVM Kalsnavas arborētums – neparasto, īpašo un citādo kokaugu dārzs – aicināja doties jaunā 2023.gada izziņas ceļojumā. Jēkabpils 2.vidusskolas 2.i, 2.c un 3.c klase atbildēja aicinājumam doties šajā ceļojumā. Tas saucās “Egle svin”. Saņēmām uzdevumus katrai dienai un sākām izzināt. Laika posmā no 23. – 27. janvārim mēs iepazinām 5 dažādas egļu šķirnes – Kanādas, Parasto, Melno, Sitkas un Serbijas. Uzzinājām šo egļu izplatības areālu pasaulē, izskatu, dzīves ilgumu, noskaidrojām egles rekordistes u.c. informāciju. Starp citu, egle ir trešais izplatītākais koks Latvijas mežos. Viena no vecākajām Sitkas eglēm ir ap 923 gadus veca. Tālāk iesējām katrs Parasto egli, sacerējām dziesmu par egli, zīmējām, veidojām kolāžu, veidojām egles modeli no dažādiem otrreiz izmantojamajiem materiāliem. Pētījām kokus skolas apkārtnē – dižos, līkos, mazos, garos, resnos, interesantos u.c. Mērījām egļu apkārtmēru, noteicām augstumu. Uzņēmām fotogrāfijas egļu tematikā. Nedēļa priecēja ne tikai skolēnus ar radošu uzdevumu veikšanu un kopā būšanu, bet arī skolotājus, jo saņēmām noderīgu informāciju un materiālus tālākam darbam. Paldies LVM Kalsnavas arborētumam par neparasto piedzīvojumu nedēļas garumā.

Klašu audzinātājas: Biruta Sprindža, Anda Jurgeviča un Jolanta Šinkūne.