Olimpiskā diena

Updated: Apr 29

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, kas tiek organizēts par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai.  Latvijā Olimpiskā diena tiek svinēta piektdienā, kas ir tuvāk 23.aprīlim - Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai.

Olimpiskā diena ir kā noslēgums Olimpiskajam mēnesim, kura laikā visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti vairāk pievērsties ar sportu saistītām aktivitātēm, piemēram, piedalīties zīmējumu konkursā, pārbaudīt savas zināšanas testos, pieņemt kādu izaicinājumu, ieklausīties treneru stāstos  un citās. Viena no iespējām, kurā varēja piedalīties liels vai mazs, bija apgūt  vingrojumu kompleksu pie dziesmas „Diskutē vēl”, kuru izpilda Zebrene un Markuss Riva.  Sporta stundās, sporta  skolotāju pavadībā  skolēni cītīgi apguva kustības. Paldies tiem jaunāko klašu audzinātājiem, kas  veltīja laiku  un pieslīpēja izpildes kvalitāti. Kā norāda organizatori , šī  Vislatvijas vingrošana notika  vairāk kā 780 norises vietās, to vingroja apmēram 150 000 reģistrētie dalībnieki. Jēkabpils 2.vidusskola jau kuro gadu  ir viena no norises vietām. Šogad sporta laukumā, saulainā, siltā  laikā, enerģiski un smaidīgi kopā vingroja 2., 3.un 4.klašu skolēni. Pirms  kopīgās vingrošanas skolēniem tika atgādināts , ka vasaras brīvlaikā Parīzē  notiks Olimpiskās spēles, kurām sekojot līdzi var iepazīt daudzus sporta veidus un sportistus,  bet skolas sporta stundas nav augsto sasniegumu sports un te galvenais ir gūt dzīvei nepieciešamās prasmes un  iemaņas, kā arī mēģināt katru dienu pārspēt sevi un  kļūt labākam kā vakar, aizvakar. Skolēni bija ar mieru kompleksu novingrot divas reizes. Katrs par dalību saņēma uzslavas, diplomu, uzlīmi ,  veiksmīgākie izlozē- aproci. Nākošajā gadā arī  noteikti  piedalīsimies Olimpiskajā dienā, jo tas ļauj uzzināt ko jaunu, vienlaicīgi  vingrot ar  tik daudziem skolasbiedriem, kā arī gūt pozitīvas emocijas.  Būt veselam un aktīvam ir stilīgi .

A.Ķiploka