Piedalies “Zaļās jostas” rīkotajā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”!

Līdz 2021./2022. m. g. 1. semestra beigām Jēkabpils 2. vidusskola izsludina pirmo makulatūras vākšanas starpposmu. Konkurss norisināsies līdz 2022. gada 15. martam.

Tā ir iespēja sacensties ar citām izglītības iestādēm, nosakot aktīvākos dalībniekus un zaļā dzīvesveida atbalstītājus.

Konkursa mērķis:

✓ Veidot izpratni, ka sabiedrība ar savu rīcību var samazināt pašu radīto atkritumu apjomu;

✓ Parādīt praktiskas vides stāvokļa uzlabošanas un dabas resursu taupīšanas iespējas;

✓ Veicināt teorētisko zināšanu nostiprinājumu praktiskā darbībā, tādējādi attīstot jauniešos atbildības sajūtu par cilvēku darbības sekām. Drīkst nodot:

biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas (arī ar auduma vāciņiem), avīzes, glancētos žurnālus (nav nepieciešams atskavot), bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kartona izstrādājumus (kartonam jābūt salocītam).

Netiek pieņemts:

fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki, uzlīmes, kā arī slapja un netīra makulatūra.

Savāktās makulatūras nodošana:

Uzkrātajai makulatūrai jābūt saformētai pa vienībām – jebkāda veida kastēs, maisos vai sasietai saiņos ietilpībā līdz 30 kg. Makulatūra tiek pieņemta:

• Jaunajā ielā 44– piektdienās no plkst. 8.00 līdz 9.00 1.20. vk.

• Rīgas ielā 200– piektdienās no plkst. 8.00 līdz 9.00 skolas iekšpagalma garāžā.

Balvas tiek noteiktas 2 nominācijās: visvairāk savāktais makulatūras daudzums izglītības iestādē un visvairāk savāktais makulatūras daudzums uz vienu audzēkni. Turklāt izglītības iestāde par katru savākto tonnu makulatūras saņem 5 kg jauna papīra.

Aktīvi piedalīsimies un leposimies par savu ieguldījumu vides aizsardzībā!