top of page

Vasara- raiba kā dzeņa vēders

  • Writer: Jēkabpils 2. vidusskola
    Jēkabpils 2. vidusskola
  • 15. jūn.
  • Lasīts 2 min

Vai vasara var būt raiba? Var, un kā vēl var!

Vasarai atnākot, 1.klašu skolēni turpināja nākt uz skolu, bet ierastais mācību process nenotika. Jēkabpils 2.vidusskolas pedagogi piedāvāja vasaru sagaidīt skolā ar interesantām, izzinošām, jautrām un sportiskām aktivitātēm, kuras ikdienā ne vienmēr varam veikt mācību stundā. Āra nodarbībās laiks pavadīts pētot un izzinot skolas apkārtni, dabu, pašam sevi. Stafetēm pavisam cita ”garša”, jo mērķis ir būt nevis pirmajam, bet draudzīgākajam, izpalīdzīgākajam. Skolotāja Ineta bija sagatavojusi vairākas nodarbības, kurās varēja iepazīt žurnālista un ilustratora profesijas, izveidot interviju un iejusties korespondenta lomā. Skolotāja Alda piedāvāja pilotēt pasaulē visātrāko, modernāko papīra lidmašīnu, galva uzvelkot visizturīgāko  un ergonomiskāko cepuri no avīzēm. Martins (1.b klases skolēns) sadarbībā ar mūzikas skolotāju Aiju izveidoja konkursu par Eirovizijas koncertu, to novadīja un arī balviņas tika ikkatram konkursa dalībniekam. Lāsma un  Lueta, organizējot savas nodarbības, bija padomājušas par to, lai mēs būtu vēl veiklāki, ātrāki, sportiskāki un droši varētu sagaidīt vasaru. Skolotājas Jolantas nodarbībā bērni iemācījās, ka no dabas materiāliem var izveidot skaistas rotas svētkiem. Skolotājas Anna un Kristīne mācīja, kā no dabas un sadzīves lietām izveidot skaistus sapņu ķērājus, minēt mīklas par vasaru, Jāņiem. Tautasdziesmas par Jāņiem un Līgovakaru rotāja mūsu skolas apkārtni, jo tās tika rakstītas ar krītu uz bruģa. Ar skolotāju Judīti izveidojām vasaras aktivitāšu komandas karogu, izveidojām savus noteikumus, saukli “Nevis var, bet vajag!”. Šī nosacītā brīvība bērniem mācīja būt apdomīgiem, saprotošiem, pašdisciplinētiem, apjaust robežas, kuras nevajadzētu pārkāpt, lai nenodarītu pāri sev un citiem.

 Divas nedēļas paskrējušas vēja spārniem un nu ir laiks izbaudīt vasaras piedāvātos labumus – sauli, vēju, jūru un dabas veltes. Esam visi kopā paveikuši lielu darbu, uzzinājuši par pasauli un sevi tik daudz ko jaunu, esam atvērti jauniem piedzīvojumiem un vēlamies, lai pasaulē kļūst drošāk.

                                                                             Lai raiba vasara!

Uz tikšanos jaunajā 2026./2027.mācību gadā!

                                                                                 Nu jau 2. b klases audzinātāja Judīte


 
 
bottom of page