21.aprīlī - Olimpiskā diena 2023.

Updated: May 20, 2023

LOK (Latvijas Olimpiskā komiteja) Latvijā Olimpisko dienu organizē daudzus gadus, apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīgas spēles principiem sportā. . Šī gada devīze bija „Soli pa solim #sportiņā ”. Katra skola, iestāde, uzņēmums utt. pieņem lēmumu tajā piedalīties vai nē, to var organizēt pēc pašu ieskatiem un iespējām, tomēr LOK piedāvā vairākas vienojošas aktivitātes pasākuma dalībniekiem. Viena no tām ir vingrojumu komplekss mūzikas pavadībā. Mūsu skolā šo kompleksu sporta stundās apguva 1.-4.klašu audzēkņi, bet Olimpiskajā dienā sporta laukumā kopā novingroja visu 2. un 3.klašu skolēni. Bērni bija centīgi mācījušies kustības , laiks un noskaņojums bija lielisks, gūstot prieku un pozitīvas emocijas, kompleksu izvingroja pat divas reizes . Nākošajā gadā noteikti jāmēģina iesaistīt arī citu klašu skolēnus. Šī pasākuma ietvaros interesenti varēja piedalīties arī radošo darbu - zīmējumu un eseju konkursos. Aicinājumam piedalīties LOK izsludinātajā eseju konkursā, par tēmu „Kā es izprotu Godīgu spēli sportā un ikdienā ?”, apjoms līdz 750 vārdiem atsaucās 10.a klases skolniece Arina Leščova, darbs ir aizsūtīts uz Rīgu, žūrija to izvērtēs un konkursa rezultātus atsevišķās vecuma grupās paziņos līdz 5.maijam. Arina aktīvi darbojas sporta stundās un ir atradusi sev piemērotu sporta veidu ar ko nodarbojas ārpus skolas. Piedaloties konkursā, Arina ne tikai vairāk padomāja par šo tēmu un savu viedokli izteica rakstiski, bet nopelnīja arī papildus vērtējumu sportā. Gaidīsim , vai Latvijas skolu 10.-12.klašu skolēnu iesūtīto eseju starpā Arinas eseja iegūs godalgoto vietu. Ieguvumi , ko sports sniedz cilvēkam, ir daudz, taču patiesi gandarīts par ceļu uz mērķi, par sasniegto un uzvarām var būt tikai tad , ja esi godīgs pret sevi un citiem.

Sporta sk. A.Ķiploka