top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Bauska- pilsēta, kur gribās atgriezties

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 10.a klases skolēni 20. maijā, ļoti skaistā, pavasarīgā dienā, devās mācību ekskursijā uz Bausku. Bauskas pilī mūs sagaidīja laipnas, senos tērpos tērpušās muzeja darbinieces. Viņas ieteica apskatīt muzeja ekspozīciju, uzkāpt pils tornī, kā arī apskatīt pils apkārtni. Tālāk mūsu ceļš veda uz Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāli. Te mūs sagaidīja gids, kurš novadīja interesantu ekskursiju, aizraujoši stāstot par katru spēkratu.

Skolēnu atsauksmes par redzēto:

Bauskas pils pārsteidza ar savu harmoniju, eleganci, skaisto dabu apkārt. Atmiņā palika pils interjers, tās sienas, kurās redzējām laika atstātās pēdas.

Pils celtniecība tika uzsākta laika posmā no 1438. gada līdz 1450. gadam. Pārsteidz, ka tādu pili uzcēla bez mūsdienu tehnikas, bet tācēli stāv divu upju satekā jau septiņus gadsimtus.

No torņa patvērās lielisks skats uz pilsētu, pils atrodas starp divām upēm- Mūsu un Mēmeli.

Pilī atmiņā palika seno laiku tērpi, ieroči, mēbeles. Patika, ka uz balkona vārējām sevi iztēloties par hercoga ciemiņiem, kas ieradās uz balli.

Man ļoti patika Bauskas pils, gribētos tur atgriezties vēlreiz. Pārsteidz tas, kā harmoniski pils iederas apkārtējā dabā.

Motormuzejā bija daudz ļoti interesantu eksponātu, katrs no mums izvēlējās sev sapņu autu, uz kura labprāt apceļotu Latviju, pavizinātos pa Jēkabpils ielām, Jūrmalu.

Man patīk vecie vācu autu, un muzejā tādu bija daudz. Gids aizraujoši stāstīja par eksponātiem, varēja redzēt, ka viņš mīl savu darbu.

Man ļoti patika gida stāstījums, jo viņš aizraujoši stāstīja par katru automašīnu, tās vēsturi, ražotāju, tehniskajiem datiem. Mani pārsteidza, cik labi ir saglabājušās daudzas automašīnas.

Tas bija interesants ceļojums caur gadsimtiem: Bauskas pils ļāva aizceļot uz viduslaikiem, bet motormuzejs ļāva iejusties 20. gadsimta sākumā.

Ludmila Movčane“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Kommentare


bottom of page