Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par Rīgas ielas maģistrāli.

Gida pavadībā tika apskatītas vēsturiskas vietas un ēkas, tika pastāstīts par Krustpils ebrejiem. Pēc 1772. gada datiem, Krustpilī 46% iedzīvotāju bija ebreji, līdz ar to daudzas Rīgas ielas ēkas ir saistītas ar Krustpils ebrejiem. Uzzinājām, kurās ēkās ir bijušas ebreju skolas, kurā ēkā sākotnēji ir bijusi Jēkabpils 3.vidusskola, Krustpils dome u.c.

Ekskursijas laikā, pastaigājoties pa Rīgas ielas posmu, sākot no Krustpils pils līdz vecajam tirgus laukumam, skolēni guva priekšstatu par Krustpils vēsturi un Rīgas ielu kā tās galveno maģistrāli.

Jana Lazdiņa

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn