Meistardarbnīca Krustpils pilī.

Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumu ietvaros Jēkabpils 2 vidusskolas 2.e klase devās uz Krustpils pili ievingrināt savu roku ziepju gatavošanā. Ziepes ir viens no pazīstamākajiem un noderīgākajiem produktiem, kuru lietojam ikdienā no piedzimšanas līdz sirmam vecumam, arī šodien. Nodarbībā skolēni uzzināja, ka tālajā pagātnē, kad sāka izgatavot ziepes, tās bija ļoti dārga prece, kas laika gaitā tapa par vienu no pirmajām nepieciešamības precēm. Ziepju gatavošanas vēsture aizsākās ap 12. gadsimtu. Mūsdienās ziepes tiek uzskatītas par neatņemamu higiēnas un labas veselības priekšnoteikumu. Skolēni varēja paši piedalīties ziepju gatavošanas procesā. Tas sagādāja lielu prieku izvēlēties īpašos kaltētos augus, lai pagatavotu smaržīgākās ziepītes vecākiem – dāvanā, Ģimenes dienas pasākumā. Iesakām katram iemēģināt savu roku šajā procesā, jo tas ir izzinošs un aizraujošs! Dodieties uz Krustpils pils meistardarbnīcu un izbaudiet meistarklasi!

Rakstu sagatavoja : Ilona Bikovska

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu