top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Brauciens uz Latgali

Maijs ir vasaras gaidīšanas un, protams, ekskursiju laiks. Šoreiz mēs (7.a un 7.b klases skolēni) nolēmām apmeklēt Latgali un savām acīm iepazīt šī reģiona skaistumu. Latgale ir Latvijas austrumu nomale. Cauri Latgalei tek majestātiskā Daugava, un šis reģions ir slavens ar daudziem zivīm bagātajiem ezeriem. Šeit joprojām var atrast unikālus neskartas dabas nostūrus.

Ekskursijas laikā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mums bija iespēja apskatīt GORS galvenās telpas, tostarp Lielo zāli un Mazo zāli, kur noskatījāmies latviešu filmu "Circenīša Ziemassvētki", mēģinājumu un horeogrāfijas zāli, kā arī ielūkoties aizkulisēs, mākslinieku telpās, uzkāpt uz jumta terases un izbaudīt ūdens priekus strūklakā pie Latgales GORS vēstniecības.

Pēc tam devāmies uz Lūznavas muižu - Latgales jūgendstila pērli. Šeit bija iespēja apskatīt ekspozīcijas, izstaigāt parku ar septiņiem gleznainiem dīķiem un Lūznavas muižas vēsturisko auru.

Muižā apmeklējām izglītojošo sikspārņu ekspozīciju un interaktīvo izstādi "Kerbedze: pēc inženiertehniskām idejām". Pārbaudījām savas zināšanas un intuīciju viktorīnā par dažādām tiltu būvēm no koka līdz mūsdienīgajiem. Ieskatījāmies Latgales Podnieku dienu izstādē muižas Kulturys škiunī, un daži no mums iegādājas tur keramiķu darbus. Pārsteidza Ukrainas mākslinieku izstāde “Ikonas uz munīcijas kastēm”.

Man un visiem maniem klases biedriem ekskursija ļoti patika, mēs ne tikai guvām informāciju, bet arī aktīvi piedalījāmies interaktīvās aktivitātēs. Interesanti un aizraujoši!

Ksenija Belaja, 7.a klase


“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page