top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ceļojums mākslas pasaulē

Septembra mēnesī Jēkabpils 2. vidusskolas 2.m klase apmeklēja plānotu muzejpedagoģisko nodarbību. Pirms došanās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju mēs klasē pārrunājām par to, ko skatīsimies muzejā.

Māls – tik nozīmīgs un aktuāls dabas materiāls visos vēsturiskajos laikmetos Latvijā. Muzejā sākumā noklausījāmies stāstījumu, kurā skolēni uzskatāmā veidā iepazinās ar māla pārvērtībām; kur tas atrodas, kā to pārstrādā, kā veido keramikas traukus, kā apdedzina. Tālāk devāmies pa Latvijā lielāko keramikas ekspozīciju, ko dažādos laikos darinājuši Latgales podnieki. Interesanti uzdevumi bija saskaitīt, cik sveču var ielikt vislielākajā māla svečturī, saskaitīt māla vārnas, ieraudzīt ekspozīcijā tik dažādus māla traukus, atcerēties, kā sauc lielo māla trauku. Ceļojot pa māla valstību, iznāca iet pa īpašām māla pēdiņām. Bērniem gribējās likt savas pēdiņas māla pēdās un doties pa tām.

Un tad, draudzīgi ieņēmuši vietas pie galdiņiem, vienā no telpām skolēni atrada īstu māla pikuci, no kura katrs veidoja savu suvenīru līdzi paņemšanai uz mājām. Ar lielu sajūsmu bērni veidoja savus suvenīrus, lai parādītu tos saviem vecākiem.

Rēzeknes Kultūrvēstures muzejā apmeklētā nodarbība dod daudz nepieciešamo prasmju, iemaņu, izzinoša vēsturiska materiāla. Šajā nodarbībā skolēni labi iepazina mālu, tā īpašības, podnieka amata attīstību.

Otrajā nodarbībā bērni iepazina mākslas pasauli. Cik daudz dažādu gleznu!

Izstaigājuši vairākas zāles, bērni mācījās redzēt arī ar dažādiem ornamentiem rotātos griestus un grīdu. Bija iespēja atkārtot savas zināšanas par ainavas gleznošanu, par krāsām.

Tas viss turpmāk noderēs vizuālās mākslas stundās!

2.m klases audzinātāja Dace Pauļuka

Smiltis.... Mēs visi zinām, cik patīkami ir pastaigāties pa siltām, mīkstām smiltiņām jūras krastā! Cik aizraujoši bija spēlēties bērnībā bērnudārza smilšu kastē! Bet veidot no smiltīm aplikāciju? Tas

Tuvojoties Ziemassvētkiem, 5.i klases skolēni noskatījos jaunāko latviešu kino filmu “Ziemassvētki džungļos”. Kopā ar filmas varoņiem - māsām Paulu un Kati, un viņu mammu - aizceļojām uz kādu eksotisk

22.decembrī, mazu mirkli pirms Ziemassvētku lielā brīnuma, 4.m klase devās aizraujošā kino ceļojumā meklēt Ziemassvētku sajūtu. Kopā ar galvenajiem filmas varoņiem Paulu un Akimu iekarojām džungļus, l

bottom of page