top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ceļojums mākslas pasaulē

Septembra mēnesī Jēkabpils 2. vidusskolas 2.m klase apmeklēja plānotu muzejpedagoģisko nodarbību. Pirms došanās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju mēs klasē pārrunājām par to, ko skatīsimies muzejā.

Māls – tik nozīmīgs un aktuāls dabas materiāls visos vēsturiskajos laikmetos Latvijā. Muzejā sākumā noklausījāmies stāstījumu, kurā skolēni uzskatāmā veidā iepazinās ar māla pārvērtībām; kur tas atrodas, kā to pārstrādā, kā veido keramikas traukus, kā apdedzina. Tālāk devāmies pa Latvijā lielāko keramikas ekspozīciju, ko dažādos laikos darinājuši Latgales podnieki. Interesanti uzdevumi bija saskaitīt, cik sveču var ielikt vislielākajā māla svečturī, saskaitīt māla vārnas, ieraudzīt ekspozīcijā tik dažādus māla traukus, atcerēties, kā sauc lielo māla trauku. Ceļojot pa māla valstību, iznāca iet pa īpašām māla pēdiņām. Bērniem gribējās likt savas pēdiņas māla pēdās un doties pa tām.

Un tad, draudzīgi ieņēmuši vietas pie galdiņiem, vienā no telpām skolēni atrada īstu māla pikuci, no kura katrs veidoja savu suvenīru līdzi paņemšanai uz mājām. Ar lielu sajūsmu bērni veidoja savus suvenīrus, lai parādītu tos saviem vecākiem.

Rēzeknes Kultūrvēstures muzejā apmeklētā nodarbība dod daudz nepieciešamo prasmju, iemaņu, izzinoša vēsturiska materiāla. Šajā nodarbībā skolēni labi iepazina mālu, tā īpašības, podnieka amata attīstību.

Otrajā nodarbībā bērni iepazina mākslas pasauli. Cik daudz dažādu gleznu!

Izstaigājuši vairākas zāles, bērni mācījās redzēt arī ar dažādiem ornamentiem rotātos griestus un grīdu. Bija iespēja atkārtot savas zināšanas par ainavas gleznošanu, par krāsām.

Tas viss turpmāk noderēs vizuālās mākslas stundās!

2.m klases audzinātāja Dace Pauļuka

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page