top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ekskursija uz Krustpils pili

24.05.2023. Jēkabpils 2.vidusskolas 4.c klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā, lai apskatītu Krustpils pili, kurā dzīvoja barona fon Korfa ģimene, un piedalītos ziepju gatavošanas nodarbībā.

Gida pavadībā skolēni iepazinās ar pili, tās arhitektūru, apskatīja vairākas pils telpās izvietotās ekspozīcijas. Bērni uzkāpa skatu tornī un ar sajūsmu vēroja mūsu pilsētas apkārtni.

Skolēni arī tika iepazīstināti ar ziepju gatavošanas vēsturi. Bērniem bija interesanti uzzināt par to, kā radās ziepju nosaukums, kad un kāpēc sāka ražot sintētiskās ziepes, kādas mazgāšanās paražas ievēroja karaļi un augstmaņi senatnē.

Skolēni ar entuziasmu līdzdarbojās ziepju gatavošanas procesā, izmantojot dabīgus materiālus. Sajaucot dažādus kaltētus augus un ziedus ar ziepju masu, tika iegūtas brīnišķīgas ziepes, kuras nodarbības dalībnieki paņēma sev līdzi.

Spriežot pēc bērnu paustajām emocijām, ekskursija uz Krustpils pili ir izdevusies!

Skolnieku atsauksmes.

Milana: “Man ļoti patika staigāt pa pili. Bija ļoti interesanti. Izgatavoju ziepes, lai uzdāvinātu mammai. Viņa bija ļoti priecīga.”

Fjodors: ”Man ļoti patika kāpt skatu tornī un no augšas fotografēt pilsētu. Jēkabpils no augstuma izskatās ļoti skaisti.”

Alina: ”Leģenda par velnu, kas traucēja celt pili, ir baisa, bet tā mani ļoti ieinteresēja.”

Ludmila Kravcova“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Opmerkingen


bottom of page