Izglītojoši pasākumi pusaudžiem

Oktobra un novembra mēnesī Slimību profilakses un kontroles centrs organizēja izglītojošus pasākumus 5.–6. klašu skolēniem par personīgo higiēnu. Pasākumu ietvaros tika apskatītas tēmas, kas saistījās ar matu un galvas ādas kopšanu, sviedru dziedzeru izmaiņām pusaudžu vecumā, pareizu ķermeņa higiēnu un apģērba izvēli, sejas ādas izmaiņām un tās pareizu kopšanu, kā arī roku higiēnu.

Nodarbību ietvaros skolēni, veidojot komandas un darbojoties Mentimeter aplikācijā, savā starpā sacentās, demonstrējot zināšanas un prasmes par dažādiem personīgās higiēnas aspektiem.

Visiem dalībniekiem tika dāvināti izdales materiāli – kokvilnas dvielīši un mitrās salvetes, kā arī informatīvie materiāli "Meitenes, puiši un pubertāte” un “Tava veselība Tavās rokās”, bet uzvarētāju komanda saņēma arī papildu balvas. Savukārt iesaistītie pedagogi saņēma informatīvo materiālu “Ieteikumi pedagogiem darbā ar 5.–7. klašu audzēkņiem par roku higiēnas ievērošanu”.

Paldies SPKC par sadarbības iespējām veselības veicināšanas jomā izglītības iestādēs.

Jēkabpils 2. vidusskolas direktores vietniece Sarmīte Straume