top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Katram savs maizes klaipiņš

3. e klases skolēni 1. oktobrī apmeklēja Maizes muzeju Aglonā. Tur mūs uzņēma tā vadītāja Vija Kudiņa, kura, tērpusies tautastērpā, mūs uzrunāja latgaļu valodā. Bijām tiešām gaidīti viesi- māla krūzītes gozējās uz baltā galdauta starp pīrāgu un medus traukiem. Pirms pusdienām skolēnus iepazīstināja ar maizes tapšanas ceļu, rādot gan labības augus, gan traukus un instrumentus maizes raudzēšanai un gatavošanai. Katram skolēnam bija iespēja kārtīgi noglaudīt savu maizes kukulīti, uz tā atstāt savu zīmējumu un jau pēc mirkļa to saņemt pavisam karstu no krāsns.

Pie pusdiena galda, pirms ķerties pie maltītes, Vija atgādināja pieklājības normas, kuras jāievēro pie galda. Saimniece mūs cienāja ar zāļu tēju, rudzu maizi ar medu, kā arī gardu ābolmaizi.

3. e klases skolēni vakarā ģimenes cienāja ar savām rokām veidoto kukulīti. Vēl otrā dienā sajūsma par ekskursiju uz Aglonu nebija noplakusi, un, sēžot pie pusdienu galda, centās ievērot maizes muzejā gūtās zināšanas.


3.e klases audzinātāja Jolanta Šinkūne

Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?”

27. maijā 4.c klases skolēni noskatījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros piedāvāto Liepājas teātra mācībizrādi “Kā top Izrāde?” Tas bija atraktīvs ceļojums pa izrādes tapšanas posmiem. Liepājas

Commentaires


bottom of page