Sēļu sētā darba daudz!

Šī gada 31.maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 5.e klases skolēni apmeklēja Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļu "Sēļu sēta". Šīs ekskursijas laikā, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, skolēniem bija iespēja gida pavadībā iepazīt 19.gs. Augšzemes lauku celtnes - dzīvojamo māju, dzirnavas, graudu klēti, pirti u.c., kā arī 19.gs.darbarīkus un sadzīves priekšmetus.

Apmeklējuma laikā skolēni aktīvi līdzdarbojās "Sēļu sētas" piedāvātajā ziepju darbnīcā, kuras laikā skolēniem bija iespēja izzināt ziepju izgatavošanas vēsturi, to, kā radās ziepju nosaukums, un informāciju par mazgāšanās ieradumiem agrāk un tagad. Pēc neliela ievada ziepju pasaulē, skolēniem bija iespēja līdzdarboties ziepju izgatavošanas procesā, kā rezultātā katrs skolēns, izmantojot kaltētus ziedus, izgatavoja sev tīkamas ziepes. Ekskursija bija izdevusies visiem, kas vēlējās uzzināt, izzināt un iesaistīties.

Daira Voičonoka

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu