top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

10.a klases skolēni projekta Skolas soma ietvaros devās ekskursijā uz Līgatni

Mūsu mērķis bija: Papildināt zināšanas Latvijas vēsturē, sekmēt integrāciju Latvijas sabiedrībā, valstiskās identitātes un patriotisma nostiprināšanos.


Izvēlējāmies izzinošo programmu “Līgatnes papīrfabrika un tās vēsturiskais mantojums.”


Pēc ilgstoša attālināto mācību posma visiem gribējās pabūt dabā, ieelpot svaigu gaisu, izbaudīt komunikāciju klases kolektīvā, iepazīt klasesbiedrus tuvāk, uzzināt ko jaunu.


Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Līgatnes papīrfabriku. Ekskursijas vadītāja stāstījums bija emocionāls, aizraujošs. Bija jūtams, ka zina dzimtās pilsētas vēsturi, mīl savu profesiju. Tas mūs īpaši aizrāva.


Mēs burtiski nonācām tālā pagātnē, par kuru zinājām tikai no grāmatām un filmām, iejutāmies Krievijas impērijas un PSRS laikos. Reāli ieraudzījām to, par ko runājām vēstures stundās, realitātē izjutām to, kas ir industriālā revolūcija un rūpniecības attīstība. Paplašinājām zināšanas par ražošanas attīstību Latvijā 19.-20.gadsimtā.

Pirmo reizi bijām ražotnē, uzzinājām, kā tiek izgatavots papīrs. Sarūgtināja tas, ka papīrfabrika uz šodienu vairs nedarbojas.


Agrāk tikai attēlos mācību grāmatās bijām redzējuši, kā dzīvoja darbaļaudis pagātnē. Ekskursijas laikā mēs apmeklējām strādnieku dzīvokļus, iepazināmies ar darbaļaužu dzīvi pagātnē, ar etniskajām tradīcijām, strādnieku ikdienas dzīvi- izšuvumiem, čuguna gludekļiem, apģērbu.

Varēja salīdzināt dzīvi bez ūdensvada un ar malkas apkuri ar mūsdienu dzīves apstākļiem.


Līgatne- ļoti mājīga, omulīga, sakopta, tīra pilsētiņa. Mēs apskatījām dabas objektus, kuri nav raksturīgi mūsu dzimtajai pilsētai- Jēkabpilij: ūdenskritums, alas, skatu platformas, kurās var uzkāpt un apskatīt apkārtni no augstuma.

Paldies projekta Skolas soma organizatoriem!


Mēs nostiprinājām draudzīgas attiecības, paplašinājām redzesloku, papildinājām zināšanas Latvijas vēsturē. Daudzi Līgatnē bija pirmo reizi. Prakse vienmēr ir interesantāka par teoriju, kas atbilst mūsdienu kompetenču pieejai izglītībā.

Ar nepacietību gaidām nākamo ceļojumu!

 

Skolēnu atsauksmes: