Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, cauri visai pilsētai, pa ceļam apskatot pilsētvides objektus, dodamies uz Sēļu sētu.

Sēļu sētas vārtos mūs sagaida saimnieces un laipni aicina mūs ciemos.

Dodamies nezināmajā sētā, kur mums pastāsta, kā dzīvojuši senie latvieši. Lai iepazītu tuvāk seno latviešu dzīvesveidu, sākam aizraujošu kustību spēli, un komandas dodas seno noslēpumu meklējumos. Pēc tam spēlējam senās spēles un rotaļas, kas beidzot ļauj bērniem izskrieties un izpriecāties pēc sirds patikas. Pat nelielais lietutiņš nav šķērslis bērnu priekam.

Paldies Sēļu sētai par lielisku atpūtu un izzinošo ekskursiju.

Tā laiks paiet nemanot. Priecīgi dodamies mājās, lai turpinātu rotaļas savu māju pagalmos. Jauku vasaru lieliem un maziem!

Rudīte Žurila

Izzinot vēsturi Varakļānos

Spītējot drēgnajam laikam un nelabvēlīgajai prognozei, šī gada 20.maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 4.e klase devās ekskursijā uz Varakļāniem, lai noskaidrotu, kas ir grāfs Borhs un kāda ir viņa saistība