„Mūsu vecāku profesijas un vaļasprieki”

20. un 21. februārī Jēkabpils 2.vidusskolā notika sirsnīgs un izzinošs pasākums “Mūsu vecāku profesijas un vaļasprieki”. Pasākums bija paredzēts 3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 3.e un 3.i klasei. Pie skolēniem ar profesijas vai vaļasprieka stāstu ciemojās 6 vecāki. Jolanta Šuma, klientu apkalpošanas speciālists uzņēmuma “Transcom” zvanu centrā. Jolanta brīvajā laikā arī pin groziņus no papīra trubiņām. Daila Karpova strādā par tulku uzņēmumā “Ceram Optec”. Madara Borisova, Vidusdaugavas NVO centra sabiedrisko attiecību speciālists, Diāna Briede, mājražotāja, bišu produktu šokolādē ražotāja (www.bisuprodukti.lv), Edīte Lazdāne, zobu higiēnists uzņēmumā “Diadent”, Ilona Šmeise, friezere studijā “Ilus”. Klausoties vecāku stāstos, skolēniem radās neskaitāmi jautājumi – kur mācīties, cik valodas vajag zināt, vai tas ir grūti, kas jāmācās, lai to darītu? Vai par to maksā? Paldies katram no vecākiem, kurš atrada laiku, lai stāstītu, dalītos un atbildētu uz bērniem interesējošiem jautājumiem. Stāstos skolēni sakalusīja būtiskas lietas par mācīšanos un dzīvi. Piemēram, ka jāmācās būs visu mūžu. Pat tad, kad liekas, ka zini visu vai daudz, lai apgūtu jaunāko, jāmācās vēl un vēl. Jo vairāk svešvalodas tu zini, jo lielākas un vairāk iespējas paver dzīve. Mācies, jo tu nekad nevari zināt, kas dzīvē tev noderēs.

Jēkabpils 2.vidusskolas padagogs karjeras konsultants Anda Jurgeviča