12. a klases brauciens uz Cēsu pils kompleksu

2022. g. 18. martā pēc pirmā nokārtotā CE angļu valodā, kad visi pārējie skolēni baudīja pavasara brīvdienas, mēs, 12. a klases skolēni, devāmies ekskursijā, savā pirmajā klases braucienā par gandrīz diviem pēdējiem gadiem.

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma ietvaros” mēs devāmies uz Cēsu pils kompleksu, kur apskatījām Viduslaiku pili, Dienvidu torni, kā arī iepazināmies ar muzeja ekspozīciju.

Apkopojām klasesbiedru viedokļus par ekskursiju:

• Cēsu pils kompleksā mūs satika viduslaiku tērpā ģērbta gide, saņēmām sveču lukturus un devāmies iepazīt Cēsu pils kompleksu.

• Pie pils maketa uzzinājām daudz interesantu faktu par Latvijas vēsturi, dzīvi viduslaikos.

• Patika stāsti par pils noslēpumiem, tās tapšanas vēsturi.

• Pils iekšpagalmā ir īpaša aura, gides stāsts ļauj iztēloties bruņiniekus, kalpotājus, sievietes, kas reti tika ielaistas pils teritorijā.

• Ļoti interesanti bija uzkāpt ar sveču lukturīšiem Rietumu tornī pa stāvām, šaurām, tumšām kāpnēm.

• No torņa pavērās skaista Cēsu panorāma. Iedomājos, ko redzēja pils iemītnieku pa šaurajiem torņa logiem pirms 800 gadiem.

• Lukturītis palīdzēja iedomāties, kā cilvēkiem nācies dzīvot viduslaikos bez elektrības, bez daudzām mums ierastajām lietām. Es uzzināju daudz interesanta par pils noslēpumiem, par bruņiniekiem un viņu sadzīvi senajos Cēsu pils mūros.

• Papildinājām savas zināšanas Latvijas vēsturē, dzirdējām un mācījāmies lūgšanu latīņu valodā, iepazinām bruņinieku dzīves grūtības, kā arī viduslaiku azartspēles, par kurām bruņinieki tika sodīti.

Šī bija aktīva un izglītojoša diena kopa ar klasesbiedriem, mūsu pēdējā skolas ekskursija.

12. a klases skolnieces Evita Kalniete,

Poļina Burdeļnaja, Inese Skrimble

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c