3.d klases ekskursija uz Varakļāniem

24. maija rītā spožā saule solīja jauku ekskursiju. Tā arī notika.

Varakļānos mūs gaidīja Grāfa Borha pils un tās saimnieki. Tā sākās mūsu ceļojums pa ,,Grāfa Borha takām”. Vispirms apskatījām pili, iejutāmies seno laiku atmosfērā. Interesanti bija uzzināt, kādam nolūkam tika izmantoti dažādi sadzīves priekšmeti.

Pēc tam sākās dažādas aktivitātes Varakļānu pilsētā. Ar skrejriteņiem ceļojām uz pilsētas seno kapelu. Noteicām laiku saules pulkstenī, priecājāmies par strūklaku, izmēģinājām labirintu.

Pēc tam pārbaudījām savu roku spēku trošu ceļā, kā arī, šaujot ar loku, centāmies trāpīt mērķī.

Noslēgumā cepām desiņas ugunskurā un baudījām gardu zāļu tēju.

Nākošais pieturas punkts – Teirumnīku purva taka. Iepazinām purva augus, uzzinājām, kādi dzīvnieki sastopami purvā. Mums paveicās ieraudzīt ķirzaku un mazu zalkti. Tālumā - purva ezeram otrā pusē pastaigājās dzērve.

Diena bija notikumiem bagāta. Mums šī ekskursija ļoti patika. Iesakām šo maršrutu arī citiem.

3. d klases skolēni un klases audzinātāja Alda Sperga

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c